21:09 / 30.01.2021.

Autor: HRT/Hina

Lokomotiva slavila na Poljudu, Hajduk bez šuta u okvir gola

Hajduk - Lokomotiva

Nogometaši Lokomotive pobjegli su s dna ljestvice Prve HNL 1-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv Hajduka u susretu 18. kola.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Petrak već u 4. minuti.

Hajdukova obrana nije dobro raščistila situaciju nakon ubacivanja prema Jelaviću, a zatim je na loptu na 20-ak metara od domaćih vrata natrčao Petrak i preciznim udarcem pogodio sam gornji lijevi kut.

Hajduk je odigrao bezidejno prvo poluvrijeme, no u nastavku je ipak stvorio nekoliko prilika za poravnanje, a najbolju je imao odmah na početku drugog poluvremena kada je nakon Jelavićeva igranja rukom u svom kaznenom prostoru sudac Pejin dosudio kazneni udarac. No kapetan Hajduka Caktaš u 49. minuti s bijele je točke promašio vrata.

Ovom pobjedom Lokomotiva je stigla na deveto mjesto s 15 bodova, koliko ima i osmi Varaždin koji je odigrao susret više, dok je na dno pala Istra 1961 s 13 bodova. Hajduk je, pak, ostao šesti s 20 bodova, koliko ima i peti Slaven Belupo, a samo bod manje ima sedmi Šibenik.

Na vrhu su Dinamo i Osijek s po 39 bodova.