Argentinac Federico Bessone novi trener Osijeka

23.06.2026.

11:59

Autor: I.B./HRT/NK Osijek

Federico Bessone
Federico Bessone
Foto: NK Osijek / -

Argentinac Federico Bessone novi je trener NK Osijeka, službeno je potvrdio klub grada na Dravi.

Argentinac je od rujna 2025. godine bio na klupi ljubljanske Olimpije. Svoj je trenerski put započeo u Andori gdje je prvo s Inter d'Escaldesom osvojio i titulu i Superkup, a potom je je prešao u Atletic d'Escaldes s kojim je također bio državni prvak, uz osobno priznanje i nagradu za najboljeg trenera sezone.

Preuzeo je nakon toga Santa Colomu protiv koje je Osijek igrao u europskim utakmicama. I s tim je klubom bio uspješan u kvalifikacijama Konferencijske lige. Izbacili su banjalučki Borac što je tada svakako bilo iznenađenje.


Bessone dolazi kao zamjena za Tomislava Radotića koji je klub preuzeo krajem veljače ove godine u vrlo teškoj situaciji. Osijek je imao izrazito loš ulazak u sezonu te bio pred ispadanja. Radotić je uspio zadržati klub u SuperSport HNL-u, a sezonu su završili kao deveta momčad prvenstva.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!