19:26 / 06.02.2021.

Autor: I.Ž.K./Hina

Preokret Rijeke u Kranjčevićevoj, do pobjede u sudačkoj nadoknadi

Dvoboj Lokomotive i Rijeke

Nogometaši Rijeke slavili su 3:2 u gostima kod Lokomotive u dvoboju 21. kola Prve HNL.

Lokomotiva je do 70. minute imala vodstvo od 2:0, no bodovi su ipak otišli u Rijeku.

Bila je to odlična utakmica s pet golova i nizom prilika na obje strane. Lokomotiva je vodila 2:0, no Rijeka je okrenula rezultat postigavši tri gola, pri čemu dva u sudačkoj nadoknadi.

Lokomotiva je vodila 2:0 golovima Šerifa Kallakua (12) i Josipa Pivarića (56-11m), no u 70. minuti je isključen Cipetić. S igračem više gosti su okrenuli rezultat, a golove su zabili Robert Murić (71-11m, 90-11m) i Sandro Kulenović (90+3).

Lokosima je ovo bio treći derbi u nizu i drugi poraz, nakon što su izgubili i od Dinama, a slavili protiv Hajduka. S druge strane Rijeka je upisala prvu pobjedu u zadnja tri kola.

Domaćin je poveo u 11. minuti. Ubacio je Cipetić s desne strane, Cokaj je glavom spustio loptu, a Kallaku zabio. Samo četiri minute kasnije Cipetić je sjajnim udarcem s više od 25 metara pogodio vratnicu, a u 30. minuti odličnu priliku imao je i Aliyu. Odličnu predstavu Lokomotiva je okrunila drugim golom u 56. minuti. Pivarić je realizirao jedanaesterac koji je skrivio Nevistić oborivši Hadžića.

Preokret gostiju počeo je u 71. minuti kada je Murić s bijele točke smanjio na 1-2. Cipetić je srušio Menala u kaznenom prostoru i pritim zaradio drugi žuti karton. U 79. minuti vratnicu je pogodio i napadač Rijeke Yateke, a u 90. minuti gosti su dobili novi kazneni udarac. Osmanković je srušio Kulenovića, a Murić sigurno zabio za 2-2. Kada se već činilo kako će završiti bez pobjednika, Kulenović je lijepo zabio za 3:2.

U derbiju kola Osijek je u ranije odigranom dvoboju na stadionu Gradski vrt pobijedio Hajduk sa 2-0 preuzevši vrh ljestvice s tri boda više od Dinama.

U nedjelju su na rasporedu dvoboji Šibenika i Varaždina te Istre 1961 i Dinama, a kolo će u ponedjeljak zaključiti Slaven Belupo i Gorica.

Osijek je pobjedom protiv Hajduka ponovo preuzeo vrh ljestvice sa 45 bodova, tri više uz utakmicu više od Dinama. Gorica je treća s 33 boda iz 18 utakmica, a četvrta Rijeka ima 30 bodova iz 17 odigranih utakmica. Hajduk je ostao na petoj poziciji sa 23 boda iz 19 odigranih susreta.

Osijek - Hajduk     2-0 (Kleinheisler 59, Mierez 89)
Lokomotiva - Rijeka 2-3 (Kallaku 12, Pivarić 56-11m / Murić 71-11m, 90-11m, Kulenović 90+3)