19:03 / 07.02.2021.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Dinamo slavio u Puli, slijedi derbi s Osijekom

Dvoboj Istre 1961 i Dinama

U 20. kolu hrvatskog nogometnog prvenstva Dinamo je slavio u Puli svladavši Istru 1961 s minimalnih 1:0.

Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Iyayi Atiemwen u 36. minuti. Dinamo je do vodećeg gola stigao iz najjednostavnije moguće akcije, Gavranović je iskoristio loše postavljanje domaće obrane te u suparničkom kaznenom prostoru prihvatio dugo ispucavanje. Slijedilo je lijepo proigravanje za Atiemwena koji je s desetak metara pogodio mrežu.

Upravo je strijelac Atiemwen imao i najbolju priliku za povećanje prednosti, on je u 73. minuti uspio zaobići i domaćeg vratara Lučića, no zatim je s pet metara umjesto nebranjenog gola pogodio vratnicu.

Taj promašaj ipak se nije osvetio Dinamu koji je ovom pobjedom stigao do učinka od 45 bodova, koliko ima i drugi Osijek koji je u subotu u derbiju kola svladao Hajduk 2:0, no zagrebački je sastav na vrhu zbog bolje razlike pogodaka.

Upravo će Dinamo i Osijek igrati međusobno za šest dana u Maksimiru u derbiju 21. kola.

Istra 1961 je ostala posljednja s 13 bodova, dva manje uz utakmicu manje od pretposljednje Lokomotive.

Ranije u nedjelju su Šibenik i Varaždin igrali 0:0. Dvoboj na Šubićevcu odigran je po teškim vremenskim uvjetima, jak vjetar ometao je igrače od samoga početka, a u drugom poluvremenu dodatne probleme stvarala je jaka kiša, pa su izostali pogoci, ali i veće prilike.

REZULTATI 20. KOLA:

Subota:
Osijek - Hajduk        2-0 (Kleinheisler 59, Mierez 89)
Lokomotiva - Rijeka    2-3 (Kallaku 12, Pivarić 56-11m / Murić 71-11m, 90-11m, Kulenović 90+3)