07:32 / 05.03.2021.

Autor: HRT

Šarić 13 poena u slavlju Sunsa, Zubac upisao 'double-double'

Dvoboj Phoenixa i Golden Statea

Košarkaši Phoenix Sunsa ostvarili su uvjerljivu pobjedu nad Golden State Warriorsima od 120:98 uz solidnu partiju Darija Šarića.

Hrvatski reprezentativac igrao je 17:49 minuta, a u 16. pobjedu Sunsa u zadnjih 19 utakmica Šarić je ugradio 13 poena (šut 6/9, trice 1/3), tri skoka i tri asistencije. Dvoznamenkasti učinak imala su još šestorica igrača Sunsa, a najbolji među njima bili su Cameron Payne sa 17 poena te Devin Booker sa 16. Payne je uz 17 koševa ubilježio i deset asistencija za svoj drugi 'double-double' učinak u karijeri te prvi ove sezone.

U redovima Warriorsa koji su bili bez Stephena Curryja i Draymonda Greena najbolji je bio igrač s klupe Jordan Poole koji je zabio 26 koševa.

Phoenix drži drugo mjesto u Zapadnoj konferenciji s omjerom pobjeda i poraza 24-11. Vodeći je Utah sa 27-9, dok Istočnu konferenciju predvode Philadelphia (24-12) i Brooklyn (24-13).

Baš kao i Šarić, 13 koševa upisao je i drugi hrvatski košarkaš Ivica Zubac čiji su Los Angeles Clippersi izgubili 117:119 na gostovanju kod Washington Wizardsa. Zubac je za 28:47 minuta provedenih na parketu, uz 13 poena (šut 5/10, slobodna bacanja 3/3) ostvario i 13 skokova te jednu asistenciju.

Od sedmorice igrača s dvoznamenkastim učinkom u redovima Clippersa najbolji je bio Kawhi Leonard s 22 koša. Pobjedničke Wizardse predvodili su sjajni Bradley Beal s 33 koša te Russell Westbrook s 27 koševa i 11 asistencija.

Damian Lillard ubacio je 44 koša pri čemu osam trica u pobjedi Portlanda protiv Sacramenta 123:119. Enes Kanter dodao je 22 koša i čak 21 skok za treću uzastopnu pobjedu Trail Blazersa. De'Aaron Fox je 18 od ukupno 32 koša za Sacramento postigao u zadnjoj četvrttini, a upisao je i 12 asistenciju. Kingsima je to bio 11. poraz u zadnjih 13 utakmica.

San Antonio je poražen na svom parketu od Oklahoma Cityja sa 102:107, a hrvatski košarkaš Luka Šamanić je za Spurse igrao 19:05 minuta postigavši devet koševa (šut 3/7, trice 1/5, slobodna bacanja 2/2), uz sedam skokova, dvije ukradene lopte i jednu blokadu.