Hokejašice SAD-a nastavile su dominirati olimpijskim turnirom na ZOI u Milanu, one su u petom nastupu upisale i petu pobjedu svladavši u četvrtfinalu Italiju sa 6-0 (1-0, 5-0, 0-0).
13.02.2026.
23:50
Autor: K.L./Hina
Hokejašice SAD-a nastavile su dominirati olimpijskim turnirom na ZOI u Milanu, one su u petom nastupu upisale i petu pobjedu svladavši u četvrtfinalu Italiju sa 6-0 (1-0, 5-0, 0-0).
Nakon što je u prvoj trećini Megan Keller (13:31) dovela Amerikanke u vodstvo, utakmica je riješena u drugih 20 minuta kada su zabijale Kendall Coyne (21:41, 24:51), Laila Edwards (25:17), Britta Curl (31:29) i Hannah Bilka (38:27).
Amerikanke su dosada primile samo jedan gol, a u polufinalu će igrati protiv Šveđanki koje su ranije u petak svladale Čehinje sa 2-0 (0-0, 1-0, 1-0).
I Šveđankama je ovo bio peti nastup u Milanu i peta pobjeda.
Preostala dva četvrtfinala u kojima se sastaju Kanada i Njemačka te Finska i Švicarska na programu su u subotu.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora