Hrvatsku vaterpolsku reprezentaciju danas u Beogradu očekuje peta utakmica na Europskom prvenstvu, ujedno i drugi susret skupine F.
19.01.2026.
09:26
Autor: K.L./HRT
Hrvatsku vaterpolsku reprezentaciju danas u Beogradu očekuje peta utakmica na Europskom prvenstvu, ujedno i drugi susret skupine F.
Nakon pobjede protiv Rumunjske (17-9), hrvatska reprezentacija u 20.30 igra protiv Turske uz prijenos na Drugom programu Hrvatske radiotelevizije, platformi HRTi i na portalu.
- Radi se o solidnoj reprezentaciji koja se dignula u zadnje vrijeme dolaskom grčkog trenera. Igraju organizirani vaterpolo pa ćemo ih shvatiti ozbiljno, kako smo i sve dosad. Ipak je ovo Europsko prvenstvo, ali jasno, mislim da smo favoriti i da ćemo to uspjeti na kraju i pokazati, najavio je okršaj s Turskom Ante Vukičević.
Posljednju utakmicu druge faze i odlučujuću za plasman u polufinale Hrvatska će igrati u srijedu kada se u 18 sastaje s Italijom.
Hrvatska se trenutačno nalazi na trećem mjestu ljestvice skupine s osvojenih šest bodova, tri manje od vodećih Grčke i Italije, koje imaju po devet bodova.
Rumunjska je četvrta s tri boda, dok su Turska i Gruzija na dnu ljestvice bez bodova.
Europsko prvenstvo i nastupe Barakuda pratite na Drugom programu HRT-a i platformi HRTi, dok sve utakmice prenosimo u suradnji s EurovisionSportom na stranici sport.hrt.hr/eurovisionsport.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora