29.11.2022.

18:25

Autor: M.Š./HRT

Slavlje Senegalaca, tuga Ekvadoraca

Senegal je u Dohi nakon dramatične utakmice, svladao Ekvador s 2-1 (1-0), u izravnom okršaju za prolazak u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru.

Senegalci su poveli iz penala u 44. minuti, kada je branič Ekvadora Hincapie srušio Ismaila Sarra koji je bio precizan s bijele točke.

U 68. minuti izjednačio je Moises Caicedo, no samo dvije minute poslije Kalidou Koulibaly donosi pobjedu i prolazak Senegalu.

Ekvadorce kao da je potpuno šokirao brzi gol Senegalaca, nisu nikako mogli naći svoju igru, a afrički nogometaši su, nakon šest minuta sudačke nadoknade, mogli početi s velikim slavljem.

S druge strane, uplakani Ekvadorci popadali su po terenu u očaju jer neće nastaviti natjecanje na Svjetskom prvenstvu.

S jako puno emocija pratila se utakmica u Senegalu i Ekvadoru te diljem svijeta.