Nakon samo jednog sata i 50 minuta nastup je na Wimbledonu okončao 37-godišnji hrvatski tenisač Marin Čilić, njega je u prvom kolu nadigrao Rus Danil Medvedev sa 6-1, 6-2, 6-4.
29.06.2026.
19:11
Autor: M.Z./HRT/Hina
Nakon samo jednog sata i 50 minuta nastup je na Wimbledonu okončao 37-godišnji hrvatski tenisač Marin Čilić, njega je u prvom kolu nadigrao Rus Danil Medvedev sa 6-1, 6-2, 6-4.
Medvjedev je sada povećao prednost u karijeri u međusobnim susretima protiv Čilića, vodi 5-1.
U predigri Wimbledona igrali su i u nizozemskom 's-Hertogenboschu kada je ruski igrač slavio sa 6-2, 3-6, 6-1.
Prvi set trajao je tek 29 minuta i prošao je u potpunoj dominaciji ruskog tenisača, postavljenog za osmog nositelja u All England Clubu.
U drugom setu Čilić se držao do 2-2 nakon čega je Medvjedev napravio niz od četiri gema te je drugu dionicu dobio za samo 37 minuta.
Taj se niz gemova ruskog tenisača protegnuo i na treći set u kojem je poveo s 3-0.
Tek tada je Čilić „pokazao zube“ te se uspio vratiti do 3-3. Mogao je Čilić nastaviti taj svoj povratak u meč, ali kod 4-4 nije iskoristio dvije break šanse.
Vrlo brzo se pokazalo da je to bila posljednja Čilićeva šansa u ovom meču. Kod 5-4 je 30-godišnji ruski igrač napravio novi break koji je u tom slučaju označio kraj meča.
Medvedev je tijekom 2023. i 2024. godine igrao polufinala u All England Clubu.
Wimbledon, 1. kolo tenisača:
Danil Medvedev (8) - Marin Čilić (Hrv) 6-1, 6-2, 6-4
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora