Džumhur izborio finale u Umagu

18.07.2026.

00:00

Autor: K.L./Hina

Damir Džumhur
Damir Džumhur
Foto: Goran Sebelic / CROPIX

Bosanskohercegovački tenisač Damir Džumhur, 108. tenisač s ATP ljestvice, igrat će u finalu Plava Laguna Croatia Open zemljanog turnira u Umagu protiv Španjolca Daniela Meride.


U večernjem polufinalnom meču Džumhur je nakon preokreta pobijedio Slovaka Alexa Molčana s 3-6, 6-4, 6-3. Ranije je puno lakše finale izborio 21-godišnji Merida koji je nadjačao Argentinca Romana Burruchagu sa 6-4, 6-2.


Merida će loviti premijernu ATP titulu u karijeri, a 34-godišnji Džumhur će u subotu pokušati osvojiti četvrtu, ali prvu nakon 2018. godine. Džumhur je 2017. osvojio dva ATP naslova, u Moskvi i Sankt Peterburgu, dok je 2018. slavio na travnatom turniru u Antalyji.


Skoro jedan sat trajalo je nadigravanje u prvom setu kojeg je Molčan otvorio breakom. Imao je dovoljno prilika potom Džumhur da se vrati u prvu dionicu, ali nije u tome uspio već je Molčan novim breakom kod 5-3 potvrdio osvajanje prvog seta.


Agresivnije i točnije zaigrao je Džumhur od starta drugog seta što mu je donijelo rani break, vodstvo od 2-0. Trajalo je kvalitetno nadigravanje, s puno skraćenih lopti, tijekom drugog seta u kojem je Džumhur odbio nekoliko naleta Molčana za povratak u igru te je dobio tu dionicu sa 6-4.


Neizvjesna borba nastavljena je i u trećem setu, ali je Džumhur ponovno bio za nijansu jači suparnik. Uz dva breaka Džumhur je poveo 4-1. Uspio je Molčan doći do 3-4, ali do kraja nije ugrozio Džumhurov put prema finalu.


Finale počinje u subotu u 19 sati (HTV 2).


ATP Umag, polufinale:


Damir Džumhur (BiH) - Alex Molčan (Svk) 3-6, 6-4, 6-3


Daniel Merida (Špa) - Roman Burruchaga (Arg) 6-4, 6-2

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!