13:08 / 15.02.2021.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

SP: Kanađanin Crawford u vodstvu, Pinturault u lovu na obranu kombinacijskog naslova

Alexis Pinturault

Kanađanin James Crawford bio je najbrži u superveleslalomu koji su skijaši vozili za alpsku kombinaciju u ponedjeljak na Svjetskom prvenstvu u Cortini d'Ampezzo.

Crawford, koji je imao startni broj 32., iznenađujuće je zauzeo prvo mjesto u superveleslalomu s vremenom 1:19.95. Branitelj naslova svjetskog prvaka u kombinaciji Francuz Alexis Pinturault odlično je odradio kombinacijski superveleslalom zauzevši drugo mjesto. Pobjednik iz Ärea 2019. za Crawfordom je zaostao samo osam stotinki.

Treći je sa 30 stotinki zaostatka bio Austrijanac Vincent Kriechmayr koji je na ovom SP-u već osvojio dvije zlatne medalje - u spustu i u superveleslalomu.

Skijaši su ovu kombinaciju trebali voziti u četvrtak, ali je zbog lošeg vremena došlo do promjena u programu. Kombinacijski slalom je u 15.20.