12:42 / 11.02.2021.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Lara Gut-Behrami svjetska prvakinja u superveleslalomu

Lara Gut-Behrami

Švicarka Lara-Gut Behrami osvojila je zlatnu medalju u superveleslalomu na Svjetskom prvenstvu u Cortini d'Ampezzo.

Srebro je pripalo njezinoj sunarodnjakinji Corinne Suter, a bronca Amerikanki Mikaeli Shiffrin.

Gut Behrami je slavila s vremenom 1:25.51, dok je drugoplasirana Suter imala zaostatak od 34 stotinke. Shiffrin je stigla do trećeg mjesta sa zaostatkom od 47 stotinki za pobjednicom.

To je za Behrami prvi naslov svjetske prvakinje. Ove je sezone četiri puta pobijedila u superveleslalomu u Svjetskom kupu, a sa svjetskih prvenstava u toj disciplini ima jedno srebro, iz Schladminga 2013., te jednu broncu, iz Saint-Moritza 2017.

Shiffrin je u četvrtak vozila superveleslalom prvi put nakon godinu dana,  a ovo joj je osma medalja sa pet svjetskih prvenstava na koliko je sudjelovala.

U četvrtak je vožena prva utrka na ovom svjetskom prvenstvu s obzirom da su utrke predviđene za prva tri dana bile odgođene zbog loših vremenskih uvjeta.

Tako će skijaši danas voziti supervelslaom koji je bio na rasporedu u utorak, a u ponedjeljak se voze ženska i muška kombinacija koje su bile na rasporedu u ponedjeljak, odnosno u srijedu.