13:59 / 20.02.2021.

Autor: I.L./HRT/Hina

Barakude izgubile od Crnogoraca nakon peteraca

Dvoboj Hrvatske i Gruzije u Rotterdamu

Hrvatska vaterpolska reprezentacija nije uspjela iskoristiti prvu meč loptu u Rotterdamu i plasirati se na Olimpijske igre u Tokiju. U polufinalu kvalifikacijskog turnira naši su vaterpolisti izgubili od Crne Gore nakon peteraca s 12:14 (2:3, 3:2, 4:3, 1:2; 2:4).

video thumb

Prva četvrtina prošla je u ispitivanju snaga. Crnogorci su poveli, a Hrvatska je golovima Jokovića i Vukičevića preokrenula rezultat u svoju korist, 2:1. Crnogorci su iskoristili igrača više dvaput za redom i opet poveli 3:2. S tim je rezultatom i zaključena prva četvrtina.

Na otvaranju drugog dijela Bušlje u prvom napadu izjednačuje na 3:3. Svojim drugim golom na utakmici Vukičević ponovno vraća susret u egal, 4:4, a Bukić zabija za vodstvo, 5:4. Na odmor se otišlo s 5:5.

Crnogorci su bolje ušli u nastavak susreta i s dva gola poveli 7:5. Fatović vraća Hrvatsku u minimalni zaostatak, a zatim Bukić donosi novo izjednačenje, 7:7. Dvama golovima Bušlje zaredom Hrvatska je povela 9:8.

Dugo su naši vaterpolisti odolijevali, branili se s igračem manje, no polovicom odlučujuće četvrtine Crnogorci su opet izjednačili na 9:9. Bukić je pogodio za vodstvo 10:9 dvije i pol minute prije kraja, ali Perković izjednačava na 10:10 24 sekunde prije sirene pa je pobjednika odlučivalo raspucavanje peteraca.

U ruletu peteraca Fatović je pogodio vratnicu, a crnogorski vratar Lazović je obranio šut Bukića.

Bukić i Bušlje su s tri gola predvodili Hrvatsku, a Popadić i Ivović su zabili po dva gola kod Crnogoraca.

U drugom polufinalu od 20 sati sastaju se Grčka i Rusija. Pobjednik će izvaditi olimpijsku vizu, a poraženi igrati sutra protiv Hrvatske za posljednje mjesto koje vodi u Tokio.