Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Betis deklasirao Real Sociedad i izborio polufinale Kupa

Ilustracija

Ilustracija

Nogometaši Betisa plasirali su se u polufinale španjolskog Kupa kralja nakon uvjerljive pobjede od 4:0 kod Real Sociedada.

Junak ove Betisove pobjede bio je 28-godišnji Juanmi koji je postigao dva pogotka, prvi u 12., a drugi u 57. minuti. Pobjeda Betisa je i definitivno potvrđena u 83. minuti kada je Willian Jose realizirao kazneni udaraca za 3:0, dok je u 87. Ruibal zabio za 4:0.

Istim rezultatom Betis je ovog suparnika pobijedio i u španjolskom prvenstvu sredinom prosinca prošle godine.

Betis je time nastavio sjajnu sezonu, jer je klub iz Seville trenutačno treći na prvenstvenoj ljestvici. U La Ligi i Kupu kralja Betis je kombinirano u posljednjih šest utakmica upisao pet pobjeda i samo jedan remi.

U srijedu su polufinale Kupa kralja izborili Rayo Vallecano (1:0 protiv Mallorce) i Valencia (2:1 protiv Cadiza).

Posljednjeg sudionika polufinala dat će ogled na San Mames stadionu između Athletica i madridskog Reala.