23:37 / 02.02.2022.

Autor: I.L./HRT/Hina

Rayo Vallecano i Valencia u polufinalu

Oscar Guido Trejo

Nogometaši Rayo Vallecana i Valencije izborili su plasman u polufinale španjolskog Kupa kralja.

Rayo Vallecano je na svom travnjaku pobijedio Mallorcu s 1-0, dok je Valencija porazila Cadiz s 2-1.

Rayo je do svog prvog plasmana u polufinale nacionalnog kupa nakon 40 godina stigao golom Oscara Treja iz jedanaesterca u 44. minuti.

Među četiri najbolje ekipe probila se i Valencia koja je s 2-1 pobijedila Cadiz.

"Šišmiši" su poveli u 24. minuti golom Goncala Guedesa. Izjednačio je Lucas Perez iz jedanaesterca u 54. minuti, a pobjedu domaćinu donio je Hugo Duro golom 10 minuta prije kraja susreta.

U preostala dva četvrtfinalna ogleda sastaju u četvrtak se sastaju Real Sociedad i Real Betis, te Athletic Bilbao i Real Madrid.

Rayo Vallecano - Mallorca 1-0 (Trejo 44-11m)

Valencia - Cadiz 2-1 (Guedes 24, Duro 80 / Perez 54-11m)