18.03.2023.

Zadnja izmjena 20:04

Autor: M.Š./HRT

Slavlje nakon fantastičnog pogotka Mikanovića Slaven Belupu

Nogometaši Hajduka u okviru 26. kola SuperSport HNL-a slavili su na Poljudu s 1:0 protiv Slaven Belupa. U tvrdoj utakmici bez puno velikih prilika, pobjedu domaćinu donio je u 72. minuti Dino Mikanović sjajnim pogotkom s ruba šesnaesterca.

Jedini gol na utakmici postigao je Dino Mikanović u 72. minuti.

Tijekom prvog poluvremena nije se dogodilo ništa vrijedno spomena na utakmici jer su obje momčadi uporno pokušavale prisiliti suparnika da ima loptu u svojim nogama i vodi igru da bi u drugom poluvremenu Hajduk ipak zaigrao aktivnije te uspio jednom pronaći put ka mreži.

U 72. minuti Marko Livaja je ubacio u kazneni prostor, Božić je loše očistio pa je lopta stigla na udarac natrčalom Mikanoviću koji je sa 18 metara pogodio sam donji lijevi kut nemoćnog Čovića.

S ova tri boda drugi Hajduk je stigao na šest bodova zaostatka za vodećim Dinamom koji će u nedjelju ugostiti Rijeku, Hajduk sada ima 50, a Dinamo 56 bodova. Slaven Belupo je ostao sedmi sa 33 boda.

90'+3 Završila je utakmica na Poljudu. Pobjeda i slavlje Bijelih

90' Igra se tri minute sudačke nadoknade

89' Odlično je povukao Livaja, proigrao Kalinića, ali Božić spašava u posljednji trenutak i izbacuje u korner

88' Par je minuta ostalo do kraja, Hajduk je pred pobjedom

72' GOOOOOL ⚽ za Hajduk! I to kakav. Bombetina Mikanovića s vrha šesnaesterca. Opalio je iz prve u donji desni kut. Neobranjivo!

70' Leko radi promjenu. Ulazi Nikola Kalinić umjesto Jana Mlakara. Mijenjaju i gosti, ulazi Mihalić umjesto Mudražije, dok je Krstanović zamijenio Crnca

65' Odlična kontra Hajduka, Benrahou je odlično u prostor proigrao Livaju, ali on malo kasni te vratar Čović koji je istrčao uspijeva otkloniti opasnu situaciju

49' Sjeva sa svih strana. Sada je pucao Livaja, nakon proigravanja Melnjaka. Napadač Hajduka s 15-ak metara pucao je pored gola

47' Velika prilika za Hajduk. Pukštas je promašio loptu u petercu, bio je praktično neometan, mogao je zabiti

46' U gostujućim redovima, u svlačionici su ostali Talys i Manaj, a umjesto njih u igru su ušli Jambor i Hodža.

Čeka se početak drugog poluvremena

45' Nije bilo nikakve nadoknade prvoga dijela. Početni je rezultat, nismo vidjeli puno toga. Nadamo se da će drugo poluvrijeme biti zanimljivije

43' Livaja sad odlično fintom prolazi s lijeva, ubacio u sredinu, Benrahou puca u dobroj poziciji, ali šut je blokiran

42' Benrahou je izveo već sedmi korner za Hajduk, no niti ovoga puta bez veće prijetnje za goste. Ostalo je nekoliko minuta do poluvremena

36' Velika prilika za Hajduk. Ubacio je Livaja s desna nakon pogreške Hlevnjaka, ali Mlakar iz blizine glavom puca pored gola. Mogao je puno bolje

31' Prvi udarac Hajduka na gol. Pucao je Krovinović s ruba šesnaesterca, ali lopta odlazi malo pored desne vratnice

26' Slavenov Vinko Soldo kada god dotakne loptu, dobije salvu zvižduka navijača Hajduka. Radi se o dvoboju 17. kola u Koprivnici kada je bilo 2:2, radilo se o duelu Solde i Livaje

19' Hajduk je izveo četiri kornera, ali bez konkretnih rezultata

13' Livaja je sada bio u dobroj prilici, ali počeo je komplicirati te nije uputio udarac u opasnoj situaciji. Soldo je izbacio loptu u prvi korner na utakmici

11' Na Poljudu se skupilo desetak tisuća navijača

10' Traje početno ispitivanje snaga, za sada nema ozbiljnijih prilika niti na jednoj strani

1' Počela je utakmica na Poljudu. Sudac utakmice je Dario Bel