17:04 / 29.02.2020.

Autor: M.Š./HRT

Dinamo zabio najbrži gol sezone i razbio Rijeku

Dinamo se lako razračunao s Rijekom i uzvratio im za ispadanje iz Hrvatskog kupa. Bilo je na kraju 4:0.
U sudaru aktualnog prvaka i doprvaka, Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Rijeku s 4-0 u susretu 24. kola Prve HNL.

-
Rožman uoči Dinama: Želimo pokazati sve što imamo i znamo
- Dinamovci pozvali male navijače na derbi s Rijekom
- Rijeka na vjetrovitoj Rujevici izbacila Dinamo iz Kupa

"Modri" su poveli već u 24. sekundi utakmice, a pogodak je postigao kapetan Arijan Ademi.

Nakon kombinacije na lijevoj strani, Mislav Oršić je poslao lijepu loptu Ademiju u kazneni prostor koji je pogodio malu mrežicu suprotnog kuta gostujućeg gola.

U 26. minuti pogodak je postigao Sandro Kulenović, ali se uključila VAR soba i nakon duge provjere odlučili su da je postignut pogodak iz zaleđa.

U prvom dijelu Rijeka nije uputila niti jedan udarac prema Dominiku Livakoviću, no u nastavku su gosti bili daleko aktivniji.

Međutim, nisu uspjeli izjednačiti, već su primili još dva gola.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Damian Kadzior lijepim pogotkom u 81. minuti na asistenciju Brune Petkovića.

Na 3-0 je povisio Mislav Oršić u 86. minuti prebacivši gostujućeg vratara, dok je točku na 'i' stavio je Amer Gojak u posljednjim trenucima susreta.

Hajduk koji je remizirao s Osijekom u Gradskom vrtu, bilo je 0:0, dočekuje modre na Poljudu. Bijeli imaju 14 bodova zaostatka.

Na ljestvici vode "Modri" s 59 bodova, Hajduk je drugi s 45 boda, dok je Rijeka treća s 41 bodom.

Lokomotiva je četvrta s 40 bodova, dok je Osijek ostao peti s 39 bodova.

Tijek utakmice:

Dinamo - Rijeka 4:0

90+2' GOOOL za Dinamo. Oršić je nakon sjajne akcije proigrao Gojaka, koji lako poentira za uvjerljivu pobjedu modrih i osvetu za ispadanje iz Hrvatskog kupa.

90' Igra se tri minute sudačke nadoknade.

85' GOOOL Mislav Oršić zabija 12 pogodak ove sezone. Pobjegao je svojem čuvaru Velkovskom, a onda Dinamov igrač sjajnim lobom matira Pandura. Rijeka u zadnje četiri utakmice nije primila niti gola, a večeras u Maksimiru 3.

81' GOOOL Bruno Petković pobjegao je po lijevoj strani Velkovskom, sjano ubacio u sredinu gdje iz voleja zabia Kadzior. Odlična akcija i gol.

79' Halilović puca iz velike daljine, a Livaković brani. To je bio prvi pokušaj Riječana u okvir vrata.

76' Prvi ozbiljniji pokušaj modrih u nastavku, pucao je Gojak.

73' Dinamo za sada polako utakmicu privodi kraju. Napadi Rijeke i dalje su bezopasni.

68' Izašao je Majer, a ušao Gojak.

62' Nenad Bjelica mijenja. Sandro Kulenović izlazi, a ulazi Bruno Petković.

58' Rijeka je sada imala dobro razdoblje u kojem je kontrolirala stvari na terenu, ali bez neke opasnije akcije.

51' Imali su Riječani priliku sada opasnije priprijetiti, kada su s više igrača krenuli prema Livakoviću, ali na kraju je očistio Moro.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Pavičić je ušao umjesto Pereire.

Drugo poluvrijeme:

45+3' Završilo je prvo poluvrijeme.

45' Igra se tri minute sudačke nadoknade. Rijeka za sada pokazuje potpunu nemoć.

27' Dinamo postiže gol nakon sjajne akcije, ali naknadno je podignuta zastavica. Kulenović je zabio nakon sjajne akcije. VAR pregledava snimku. Nakon pregleda koji je trajao nekoliko minuta, na kraju je donesena odluka da je zaleđe.

26' Nakon netočne predaje Dilavera, otvorilo se malo prostora za Riječane, ali Gorgon bezopasno puca s desna.

25' Nakon pola prvoga poluvremena, Dinamo potpuno stvari kontrolira na terenu.

16' Ponovno je pucao Ademi, ali ovoga puta Pandur brani.

8' Dinamo u potpunosti ima inicijativu i posjed lopte. Čini se kako je rani pogodak totalno šokirao Riječane.

1' GOOOOL Arijan Ademi zabija za Dinamo u 24 sekundi. Utakmica gotovo nije niti počela.

1' Počela je utakmica u Maksimiru.

Dinamo: Livaković, Leovac, Moharrami, Theophile, Dilaver, Ademi, Moro, Majer, Kulenović, Kadzior, Oršić.

Rijeka: Pandur, Velkovski, Halilović, Čolak, Gorgon, Štefulj, Pereira, Raspopović, Capan, Smolčić, Lončar.

Tekstualni prijenos utakmice pratite na našem portalu.