Prosinečki: Nismo bili pravi kao što smo bili protiv Finske

Izabranici Roberta Prosinečkog izgubili su na gostovanju u Ateni s 2-1, a presudio je autogol Kovačevića u 88. minuti. Grci su poveli u 30. minuti golom Pavlidisa, a u 35. minuti je izjednačio Dinamov veznjak Amer Gojak.

BiH samo teoretski može još osvojiti drugo mjesto i tako se kvalificirati na EURO, ali priliku za popravak imat će u dodatnim kvalifikacijama u ožujku sljedeće godine.

-    Čestitam reprezentaciji Grčke koja je u ovom susretu bila bolja i zasluženo pobijedila. Nažalost, nismo bili pravi kao što smo bili protiv Finske. Očito je da imamo problem jer u tri dana ne možemo odigrati dvije utakmice na vrhunskom nivou. Grci su bili bolji, imali više prilika. Griješili smo nevjerojatno puno, poklonili previše lopti protivniku. Sve u svemu, Grčka je bila bolja reprezentacija, rekao je Prosinečki nakon poraza.

Iz skupine J Italija je već osigurala plasmana na Europsko prvenstvo. Druga Finska je trijumfom 3-0 u Armeniji napravila veliki korak k drugom mjestu, s obzirom na to da u posljednja dva kola ulazi s pet bodova prednosti pred Armenijom i reprezentacijom BiH. Finci 15. studenoga dočekuju Lihtenštajn i pobjedom postaju neuhvatljivi za konkurente.