Hrvatski skijaš Filip Zubčić najavio je utrku veleslaloma na Zimskim olimpijskim igrama koja će se održati u subotu u Bormiju.
12.02.2026.
12:55
Autor: HRT
Hrvatski skijaš Filip Zubčić najavio je utrku veleslaloma na Zimskim olimpijskim igrama koja će se održati u subotu u Bormiju.
Prva vožnja na rasporedu je od 10 sati, a druga od 13.30 uz prijenos na Drugom programu HTV-a te platformi HRTi.
Bit će to četvrti nastup na zimskim olimpijskim igrama za 33-godišnjeg hrvatskog skijaša.
- Zvuči stvarno puno. Sjećam se još svojih prvih Igara kad sam bio klinac, evo sad sam već ozbiljan skijaš - valjda, kaže sa smiješkom Zubčić.
- Sretan sam što sam došao ovdje u Bormio i veselim se utrkama.
Za nastup u Bormiju spremao se u Ponte di Legnu.
- Dobar je bio trening, dobro sam se osjećao na treningu, tako da - spreman sam, rekao je Zubčić.
Staza je inače poznata po spustu i super-g utrkama koje se voze u prosincu.
- Nisam se nikad utrkivao ovdje, nešto novo za sve veleslalomaše, to je u biti - dobra stvar. To mi se sviđa, da je svima nešto novo. Lani sam tu par dana trenirao, tako da u biti znam kakav je teren, dodao je Zubčić.
Imao je dobrih i loših trenutaka ove sezone.
- To je sport, normalno je da ideš gore - dolje, dogodile su se neke, hajmo reći, lijepe stvari koje možda nismo očekivali u tom trenutku i onda neke grozne stvari isto koje nismo očekivali u tom trenutku. Međutim, sve je to sport, sve je to normalno i treba uvijek izvući pouku iz toga i ići dalje, zaključio je Zubčić.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora