Švicarski hokejaš Kevin Fiala morat će propustiti ostatak sezone zbog loma noge na nekoliko mjesta u dvoboju s Kanadom na ZOI, objavio je njegov NHL tim Los Angeles Kings.
16.02.2026.
11:55
Autor: L.B./HRT/Hina
Švicarski hokejaš Kevin Fiala morat će propustiti ostatak sezone zbog loma noge na nekoliko mjesta u dvoboju s Kanadom na ZOI, objavio je njegov NHL tim Los Angeles Kings.
Fiala je ozlijeđen tijekom poraza Švicarske od Kanade (1-5) u petak, kada je Tom Wilson pao na njega cijelom težinom nakon sudara s ogradom. 29-godišnjak je ležao na ledu, a liječile su ga medicinske službe obje reprezentacije i hitna pomoć u dvorani Milanu.
Njegova ozljeda nije samo veliki udarac za nade Švicaraca na Olimpijskim igrama, već i za momčad Los Angeles Kings. Švicarci su na Zimskim olimpijskim igrama završili drugi iza Kanade u skupini A i u utorak će odigrati dodatnu utakmicu za plasman u četvrtfinale olimpijskog turnira protiv Italije. Pobjednik će se suočiti s Finskom za mjesto u polufinalu.
Fiala, koji je prešao u Kingse uoči sezone 2022./23., ove je sezone za njih postigao 18 golova i 22 asistencije u 56 utakmica. Prije dolaska u Kaliforniju igrao je za Minnesotu i Nashville, koji su ga odabrali kao 11. na draftu 2014. godine.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora