Kanađanin Steven Dubois osvojio je zlatnu olimpijsku medalju u brzom klizanju na kratke staze na 500m u Milanu osvojivši petu olimpijsku medalju u karijeri pri čemu drugo zlato.
18.02.2026.
22:19
Autor: K.L./Hina
Kanađanin Steven Dubois osvojio je zlatnu olimpijsku medalju u brzom klizanju na kratke staze na 500m u Milanu osvojivši petu olimpijsku medalju u karijeri pri čemu drugo zlato.
Kanađanin je prije četiri godine u Pekingu u ovoj disciplini bio treći, no u Milanu se u uzbudljivom finalu probio do zlata slavivši između nizozemske braće Mellea i Jensa van 't Wouta.
Do sada jedino zlato Dubois je osvojio u Pekingu u utrci štafeta na 5.000m.
Jens van 't Wout se nadao postati prvi koji je na jednim ZOI spojio naslove na 500 m, 1000 m i 1500 m u brzom klizanju na kratke staze.
Međutim, treće zlato mu je izmaklo, na koncu je osvojio broncu, dok je njegov brat osvojio srebro. Dubois je pobijedio s vremenom 40.835, drugi je bio Melle van 't Wout sa 40.912, dok je Jens imao vrijeme 41.908.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora