Izbornik hrvatske vaterpolske reprezentacije Ivica Tucak nije skrivao razočaranje nakon poraza od Mađarske (18:12) u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva.
20.07.2025.
16:58
Autor: B.G./HRT
Izbornik hrvatske vaterpolske reprezentacije Ivica Tucak nije skrivao razočaranje nakon poraza od Mađarske (18:12) u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva.
- Apsolutno zaslužena pobjeda Mađarske. Sve što smo govorili prije utakmice, ništa od toga nismo proveli u djelo. Kad smo ih pobjeđivali, to je bilo s rezultatima 7:6, 8:7... a sada je završilo ovako, rekao je Tucak, referirajući se na visoki broj primljenih pogodaka.
Posebno je istaknuo izostanak obrane i loš dan vratara:
- Ovaj vaterpolo gdje je svaki šut bio gol, bez bloka i obrane... ostavili smo vratare na cjedilu, a ni oni nisu imali svoj dan, dodao je.
Tucak je priznao da se momčad borila do kraja, ali da ukupni dojam nije bio dobar.
- Imali smo priliku doći na minus jedan u završnici, ali to nije bilo dovoljno. Prva četvrtina je završila 6:6, primili smo ukupno 18 golova i onda, naravno, ne možeš pobijediti. Odvojili su se u trećoj četvrtini, onda smo više na silu došli na -2, probali doći na -1, ali loše odigrali taj zadnji pas. Oni onda odmah zabijaju iz daljine i to je gotovo bilo. Nismo prepoznavali sve situacije koje smo mogli, zaključio je izbornik.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora