Tamara Boroš: Nakon OI otvorena sam za povratak u hrvatski stolni tenis

17.10.2025.

20:08

Autor: Boris Jelavić/Marija Žužak/HRT/Dnevnik

U lovu na treće uzastopno europsko zlato njemačke stolnotenisačice u Zadru predvodi legenda hrvatskog stolnog tenisa, Tamara Boroš.

Njezina svjetska bronca iz Pariza 2003. posljednje je veliko odličje koje je na svjetskoj sceni osvojila igračica koja ne stiže iz Azije. 


Prošlo je više od 20 godina pa je zanimljivo čuti Tamarino mišljenje: koliko se Europa uspjela približiti azijskoj dominaciji?


- Što se muških tiče to je sad velika promjena, mislim da tamo ima stvarno par odličnih mladih igrača u Europi. Kod cura to još nije toliko izraženo, ali eto radimo na tome da se to promijeni i da se više neće pričati o mojoj zadnjoj medalji.


Tamara Boroš na tome trenutačno radi na čelu ženske reprezentacije Njemačke. Ulogu izbornice preuzela je prije četiri godine i u međuvremenu Njemice dovela do bronce na Svjetskom prvenstvu u Kini i dva naslova ekipnih prvakinja Europe. U Zadru lovi treće uzastopno zlato, a istodobno pomlađuje reprezentaciju s jasnim ciljem.


- Postolimpijska godina mislim da je dobro vrijeme za dati šansu mlađima i malo gledati prema budućnosti. I iskreno, vidjeti na koga se može računat za olimpijske igre jer tri godine vrlo brzo prođu i treba bit spreman za Los Angeles.

Iako vodi Njemačku, u mislima nije daleko ni od naše reprezentacije... Kad god stigne, sve prati.

- S muškima smo igrali u istom terminu tako da sam u dvorani to mogla pratiti, djevojke sam također gledala. Kad god imam vremena pratim i navijam za njih.

A iduće pitanje koje se vjerojatno svima nameće je kada Tamaru Boroš možemo očekivati u hrvatskom stolnom tenisu?

- Do Olimpijskih igara ne, ali nakon toga ja sam otvorena i, naravno, da uvijek postoji ta šansa i kad tad će doći.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!