Švicarka Suter pobjedila u spustu u Andori

27.02.2026.

13:07

Autor: L.B./HRT/Hina

Corinne Suter
Corinne Suter
Foto: Denis Balibouse / REUTERS

Švicarka skijašica Corinne Suter pobijedila je u petak u spustu u Soldeu u Andori, utrci Svjetskog kupa, s vremenom 1:31:62 sekunde, ispred Austrijanke Nine Ortlieb i Talijanke Sofije Goggie.

Suter je bila 11 stotinki brža od Ortlieb 24 stotinke od Goggie. Njemica Emma Aicher, koja je završila četvrta s 53 stotinke sporijim vremenom od pobjednice, sada zaostaje 94 boda za Amerikankom Lindsey Vonn, vodećom u poretku spusta Svjetskog kupa (400 bodova prema 306). 


Vonn se teško ozlijedila na utrci spusta na Olimpijskim igrama u Milanu i Cortini d'Ampezzo. Treća u poretku spusta je Njemica Kira Weidle-Winkelmann, danas 11., s 256 bodova.


Do kraja sezone preostala su još tri spusta: dva sljedeći tjedan u Val di Fassi u Italiji i posljednji na finalu u Kvitfjellu u Norveškoj za tri tjedna (21. ožujka).


S 31 godinom, Suter je osigurala svoju šestu pobjedu u Svjetskom kupu u karijeri, četvrtu u spustu.


U subotu i nedjelju će se u Soldeu održati još dvije utrke superveleslaloma.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!