Ostalo je sto dana do početka Europskog prvenstva u gimnastici u Zagrebu, a tom su prigodom u emisiji Kod nas doma gostovali predsjednik Hrvatskog gimnastičkog saveza Marijo Možnik i gimnastičari Tin Srbić i Christina Zwicker.
05.05.2026.
19:08
Autor: I.B./HRT
Ostalo je sto dana do početka Europskog prvenstva u gimnastici u Zagrebu, a tom su prigodom u emisiji Kod nas doma gostovali predsjednik Hrvatskog gimnastičkog saveza Marijo Možnik i gimnastičari Tin Srbić i Christina Zwicker.
Možnik je bio europski prvak u Montpellieru 2015. godine, a ove godine organizira Prvenstvo u Zagrebu.
- Bio sam prvak i znam koliko rada, truda i uspona i padova treba da bi se došlo do toga. Organizacija Europskog prvenstva je drugačije jer ne ovisiš sam o sebi, veliki je tim ljudi i važno je sve dobro iskoordinirati, izjavio je.
Ovo je prvi puta da Europsko prvenstvo dolazi u Zagreb, dok je Kup u Osijeku prisutan već godinama.
- Nastupala sam pet puta u Osijeku i nakon svih međunarodnih natjecanja koje sam odradila, Osijek mi je jedno od dražih. Uvijek mi nastup pred domaćom publikom drži posebno mjesto u srcu. Vjerujem da će to imati još veće značenje u Zagrebu i bit će to jedno novo i uzbudljivo iskustvo, izjavila je Zwicker.
Srbić je kazao kako je domaća publika istovremeno i vjetar u leđa i pritisak i da se nada da će biti spreman za nastup u Zagrebu.
- Trenutačno sam malo ozlijeđene i na terapijama. Zahvalio bih svima koji mi pomažu da se oporavim. Nadam se nastupu u Zagrebu pred domaćom publikom i siguran sam da ću dati sve od sebe.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora