Fenomenalna Shiffrin nedodirljiva i u Courchevelu!

16.12.2025.

Zadnja izmjena 21:33

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Mikaela Shiffrin
Mikaela Shiffrin
Foto: Michael Madrid / Imagn Images

Najuspješnija skijašica svih vremena, 30-godišnja Amerikanka Mikaela Shiffrin, nadomoćno je pobijedila na noćnom slalomu u francuskom Courchevelu i tako došla do svoje 105. pobjede u Svjetskom kupu, a 68. u slalomskim utrkama.

Shiffrin je u dvije vožnje nadmašila drugoplasiranu Švicarku Camille Rast, aktualnu svjetsku prvakinju u slalomu, za 1.55 sekundi. Po drugi put u karijeri, ali i u ovoj sezoni, na pobjedničko postolje u slalomu popela se Njemica Emma Aicher koja je za pobjednicom zaostala za 1.71 sekundu.

Shiffrin je bila uvjerljivo najbrža u prvoj vožnji pa joj je peto vrijeme druge vožnje bilo dovoljno za uvjerljivu pobjedu, četvrtu u isto toliko ovosezonskih slaloma.

Nažalost, hrvatske reprezentativke Zrinka Ljutić i Leona Popović neće po dobrome pamtiti ovosezonski nastup u Courchevelu, gdje je prije manje od 11 mjeseci 21-godišnja Zagrepčanka doskijala do svoje treće, ujedno i posljednje pobjede u Svjetskom kupu.

 Ni Ljutić, ni Popović nisu uspjele doći do cilja u prvoj vožnji.

Shiffrin je s maksimalnih 400 bodova vodeća u redoslijedu slalomašica, ispred Lare Colturi koja ima 220 bodova. Albanka poput Ljutić nije završila prvu vožnju u Courchevelu. Ljutić je s 40 bodova osvojenih u Leviju na 22. mjestu među slalomašicama, dok Popović ima devet bodova iz Gurgla i  zauzima 39. poziciju.

Mikaela Shiffrin vodeća je i u ukupnom redoslijedu za Veliki kristalni globus s 558 bodova. Druga je Novozelanđanka Alice Robinson s 394 boda, a na treće mjesto se probila Camille Rast s 343 boda. Zahvaljujući vrlo dobrim nastupima u veleslalomu, Zrinka Ljutić je s 218 bodova na 12. mjestu ukupnog redoslijeda, dok je Popović s devet bodova na 92. poziciji.

Skijašice će ostati u Francuskoj, jer će u subotu i nedjelju u Val d'Isereu biti održani spust i super G. Hrvatske skijašice će posljednje nastupe u ovoj kalendarskoj godini imati u austrijskom Semmeringu, 27. i 28. prosinca, kad su na rasporedu peti veleslalom i slalom u novoj sezoni.

Slalom, konačni poredak:


 1. Mikaela Shiffrin (SAD) 1:42.50 minuta

 2. Camille Rast (Švi) +1.55

 3. Emma Aicher (Njem) +1.71

 4. Katharina Truppe (Aut) +1.79

 5. Paula Moltzan (SAD) +1.82

 6. Anna Swenn Larsson (Šve) +2.18

 7. Wendy Holdener (Švi) +2.82

 8. Lara Della Mea (Ita) +3.03

 9. Marion Chevrier (Fra) +3.41

10. Dzenifera Germane (Lat) +3.57

11. Cornelia Oehlund (Šve) +3.60

12. Lisa Hoerhager (Aut) +3.80

13. Laurence St-Germain (Kan) +3.97

14. Anuk Braendli (Švi) +3.97

15. Ana Bucik Jogan (Slo) +4.09

...

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!