Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić druga je nakon prve vožnje slaloma Svjetskog kupa u talijanskom zimovalištu Sestriereu.
23.02.2025.
Zadnja izmjena 10:10
Autor: I.Ž.K./I.L./HRT
Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić druga je nakon prve vožnje slaloma Svjetskog kupa u talijanskom zimovalištu Sestriereu.
Najbolja hrvatska skijašica, drugoplasirana u poretku ove discipline, startala je treća i izvrsno odradila prvu vožnju. Za vodećom Amerikanom Mikaelom Shiffrin zaostaje samo devet stotinki.
Amerikanka u Sestriereu lovi jubilarnu, stotu pobjedu u Svjetskom kupu i 155. postolje u karijeri, čime bi se izjednačila s vodećim na toj listi svih vremena Ingemarom Stenmarkom.
Treće mjesto drži Austrijanka Katharina Liensberger (+0.34), dok je vodeća u poretku slaloma Švicarka Camille Rast promašila vrata u cilju i diskvalificirana je.
U ukupnom poretku Svjetskog kupa s 999 bodova vodi Talijanka Federica Brignone, pobjednica oba veleslaloma u Sestriereu.
Druga je Švicarka Lara Gut-Behrami (809), a na odličnom trećem mjestu je Zrinka Ljutić koja je dosad skupila 673 boda.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora