Shiffrin tijekom Olimpijskih igara bila meta online maltretiranja

12.03.2026.

12:49

Autor: I.L./HRT/Hina

Mikaela Shiffrin
Mikaela Shiffrin
Foto: Aleksandra Szmigiel/File Photo / REUTERS

Američka skijašica Mikaela Shiffrin otkrila je da je bila žrtva online maltretiranja za vrijeme Zimskih olimpijskih igara u Cortini d'Ampezzo.

Trenutačno vodeća u ukupnom poretku Svjetskog kupa javno je objavila neke od online uvreda koje je primila za vrijeme Igara u Italiji.


Shiffrin je podijelila neke od komentara u videu na Instagramu uoči veleslaloma i slaloma Svjetskog kupa u Areu ovog vikenda.


"Sram te bilo, izdajnice", "Ostani u Italiji, kučko" i "Loša si" bile su samo neke od uvreda koje je primila.


Amerikanka vjeruje da su uvrede bile odgovor na njezine kritičke primjedbe o političkoj situaciji u Sjedinjenim Državama te je rekla da su raznolikost i uključivost važne vrijednosti za nju. I drugi američki sportaši kritizirali su svoju vladu na Igrama prošlog mjeseca, posebno zbog njezinih mjera protiv ilegalnih imigranata.

Shiffrin je također bila izložena kritikama kritizirana zbog neuspjeha u osvajanju medalja na Igrama u Cortini, s komentarima poput "opet ćeš propasti". No na kraju je osvojila zlato u svojoj omiljenoj disciplini, slalomu, s najvećom razlikom u pobjedi (1,50 sekundi ispred drugoplasirane Camille Rast) u bilo kojoj olimpijskoj skijaškoj disciplini od 1998.


To joj je bila treća olimpijska zlatna medalja, nakon što je osvojila naslov u veleslalomu na ZOI 2018. u Pyeongchangu i naslov u slalomu na ZOI-ju 2014. u Sočiju.


Shiffrin je najuspješnija skijašica svih vremena sa 108 pobjeda u Svjetskom kupu. S dva slaloma do kraja, već je osigurala rekordni deveti ukupni naslov u slalomu i na putu je da osvoji svoj šesti Veliki Kristalni globus za ukupnu pobjedu na završnici sezone.


U Areu će imati svoj 300. nastup na utrkama Svjetskog kupa u Areu. Bila je na postolju u više od polovice svojih utrka. Ima 166 mjesta na postolju, najviše od bilo koje žene, uključujući 97 u slalomu u kojem također ima rekordnu 71 pobjedu.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!