Sgardelli završila natjecanje u skupini

27.11.2025.

19:02

Autor: M.Š./Hina/HRT

Ema Sgardelli
Ema Sgardelli
Foto: Zvonimir Barisin / PIXSELL

Na startu Svjetskog prvenstva u karateu u Kairu neočekivano je nastup već u skupini završila dvostruka europska prvakinja u kategoriji do 50 kilograma Ema Sgardelli.

Ema Sgardelli se u načinu natjecanja prema principu 'svatko sa svakim' nije snašla. Ključan je bio iznenađujući 0-4 poraz od uporne Grkinje Christine Triade Pappe u meču s mnoštvom opomena na obje strane.

U završnici druge borbe Sgardelli je pobijedila Južnoafrikanku Marindu Roetz 5-2, ali je u posljednjem kolu neophodan bio uspjeh nad Aikom Okazaki.

No, Japanka je i ovoga puta bila bolja sa 3-1 i Sgardelli se oprostila s trećim mjestom u skupini, što nije bilo dovoljno za osminu finala. Naime, prema novim pravilima prva dva natjecatelja u svakoj skupini idu dalje.

- Nismo navikli, a nismo ni očekivali ovakav scenarij. Još su emocije uzavrele, ne znam što bi zapravo rekla... Morat ćemo sjesti i vidjeti što je pošlo po zlu... Jednostavno Ema danas nije bila prava, istaknula je nacionalna trenerica reprezentacije i osobna trenerica dvostruke europske prvakinje Ivana Bebek Bašić.

U petak će u prvoj fazi natjecanja po skupinama nastupiti Anđelo Kvesić (+84 kg), njegov brat Ivan (-84 kg), Nikolina Golomboš (+68 kg) i Sadea Bećirović (-68 kg).

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!