Hrvatske skijašice Leona Popović i Zrinka Ljutić podijelile su svoje dojmove nakon utrke u Gurglu, gdje je Popović završila kao 22., a Ljutić nije uspjela završiti drugu vožnju i tako ostala bez plasmana.
23.11.2025.
17:07
Autor: B.G./HRT/Hina
Hrvatske skijašice Leona Popović i Zrinka Ljutić podijelile su svoje dojmove nakon utrke u Gurglu, gdje je Popović završila kao 22., a Ljutić nije uspjela završiti drugu vožnju i tako ostala bez plasmana.
Devet bodova koje je 28-godišnja Leona Popović osvojila, prvi su nakon točno godinu dana, kad je na istom mjestu bila 25. u slalomu za Svjetski kup. Povratnički nastup je imala u prije tjedan dana u finskom Leviju, gdje je ostala bez plasmana u drugu vožnju.
- U Leviju se baš nisam dobro snašla, ali danas sam se već osjećala bolje. Vjerujem da će s vremenom to postupno ići na bolje, stvarno me dugo nije bilo, a povratak je bio težak, rekla je Leona koja je nakon prve vožnje za vodećom Mikaelom Shiffrin zaostala tri i pol sekunde.
Ipak, to je na zahtjevnoj stazi bilo dovoljno za 28. mjesto i plasman u drugu vožnju, u kojoj je popravila svoj plasman.
- Drago mi je da se vide neke naznake mog dobrog skijanja, što sam stvarno osjetila u nekim trenucima, da je baš bilo dobrih dijelova. U prvoj i drugoj vožnji sam se u donjem dijelu strmine dobro osjećala. Nažalost, bilo je i dosta greškica, da bi rezultat bio i malo bolji, ali, sve u svemu sam zadovoljna", poručila je Leona.
Zrinka Ljutić je slalomsku sezonu otvorila šestim mjestom u Leviju, kojim nije bila nezadovoljna. No, aktualna vlasnica Malog slalomskog globusa ove sezone slovi za favoritkinju u svakoj utrci, ako ne za pobjedu, onda svakako za mjesta na postolju. Nažalost, u Gurglu je ostala i bez bodova.
- U drugoj vožnji mi se dogodilo 'haklanje', dosta iznenada. Imala sam neku ideju što želim popraviti nakon prve, koja nije bila idealna. Taman sam ušla u neki dobar ritam, strmina je bila bolja nego u prvoj, samo sam osjetila kolac među nogama i - gotova utrka.
Ovo austrijsko skijalište se nije pokazalo sretnim za hrvatske predstavnike. Leona Popović je jedina koja je u dva slalomska dana došla do cilja obje vožnje.
- Gurgl nam nekako ne leži, čini se. Što se mene tiče, mislim da mi ovaj snijeg najveći izazov predstavlja, ali imam već neke ideje. Pričala sam s timom i s ljudima u Atomicu o tome što ćemo popraviti i poboljšati. Sezona je duga, već sutra putujemo u Ameriku, tako da nemamo vremena žaliti ni za čim.
Od sljedećeg četvrtka do nedjelje u Copper Mountainu, u saveznoj američkoj državi Koloradu, na rasporedu su muški superveleslalom, muški i ženski veleslalom te slalom za skijašice.
- Veselim se, nisam nikad bila u Copperu. Kažu svi da je jako lijepo, da je lijepo za skijati. Dvije nove utrke, dvije nove prilike, rekla je Zrinka, a nadovezala se Leona:
- U Copperu sam trenirala, čak i brze discipline. Kažu da se na tom snijegu svi osjećaju super. Vjerujem da ćemo se još malo bolje pripremiti za sljedeću utrku.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora