Nakon jučerašnjeg noćnog veleslaloma, u austrijskom Schladmingu danas je na rasporedu slalom skijaša, koji se također održava pod reflektorima. Hrvatski skijaši nisu briljirali u prvoj vožnji.
29.01.2025.
Zadnja izmjena 19:14
Autor: I.Ž.K./HRT
Nakon jučerašnjeg noćnog veleslaloma, u austrijskom Schladmingu danas je na rasporedu slalom skijaša, koji se također održava pod reflektorima. Hrvatski skijaši nisu briljirali u prvoj vožnji.
Najbolji u prvoj vožnji bio je Nijemac Linus Straser koji je stazu prošao za 50.25 sekundi. Drugoplasirani Norvežanin Timon Haugan zaostaje 31 stotinku, a treći je Švicarac Loic Meillard s 36 stotinki zaostatka.
Sva četvorica hrvatskih skijaša koja su nastupila nisu dobro odradila prvu vožnju. Samuel Kolega je zauzeo 24. mjesto sa zaostatkom od 2.52 sekunde za Straserom, a Filip Zubčić je na 29. mjestu s 2.69 sekundi zaostatka i njih dvojica nastupit će u drugom "laufu".
Bez druge vožnje ostali su Istok Rodeš na 31. mjestu (+2.79) i Tvrtko Ljutić na 49. (+4.92).
Druga vožnja je u 20.45, a moći ćete je pratiti na platformi HRTi jer u isto vrijeme na Drugom programu HTV-a prenosimo dvoboj Lige prvaka između Dinama i Milana.
1.Linus Strasser NJE 50.25
2.Timon Haugan NOR 50.56
3.Loic Meillard ŠVI 50.61
4.Manuel Feller AUT 50.71
5.Atle Lie McGrath NOR 50.74
6.Clement Noel FRA 50.96
7.Fabio Gstrein AUT 51.15
8.Dave Ryding VB 51.22
9.Henrik Kristoffersen NOR 51.29
10.Johannes Strolz AUT 51.40
...
24.SAMUEL KOLEGA HRV 52.77
29.FILIP ZUBČIĆ HRV 52.94
---
31.ISTOK RODEŠ HRV 53.04
49.TVRTKO LJUTIĆ 55.17
Prva slalomska vožnja Samuela Kolege:
Prva slalomska vožnja Filipa Zubčića:
Prva slalomska vožnja Istoka Rodeša:
Prva slalomska vožnja Tvrtka Ljutića:
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora