Norris u Mađarskoj stigao do prve pobjede sezone

26.07.2026.

16:56

Autor: I.B./HRT

Lando Norris
Lando Norris
Foto: Marton Monus / REUTERS

Nakon što je bio najbrži u kvalifikacijama, aktualni svjetski prvak, Britanac Lando Norris (McLaren) stigao je do prve ovosezonske pobjede na utrci Velike nagrade Mađarske na stazi Hungaroring, a drugi kroz cilj prošao je još jedan prvak, četverostruki osvajač Nizozemac Max Verstappen u Red Bullu.

Posljednju stepenicu pobjedničkog postolja zauzeo je vodeći u ukupnom poretku Talijan Kimi Antonelli (Mercedes). Prvih pet zaključuje dvojac iz Ferrarija, četvrti je bio Monežanin Charles Leclerc, a peti sedmerostruki prvak Lewis Hamilton.


Najveći tragičari današnje utrke su Norrisov timski kolega Australac Oscar Piastri te Mercedesov George Russell. Piastriju se, koji je veći dio utrke proveo kao vodeći, u 57. krugu pokvario bolid te je morao parkirati pokraj staze u trenutku kada je bio drugoplasirani.


S druge strane, Russellu od samog početka utrke nije išlo kako bi htio. Na startu je izgubio mnogo pozicija te završio pri dnu poretka, a cijelu je utrku proveo probijajući se naprijed. Na kraju je utrku završio kao sedmi.

Vodeći Antonelli povećao je prednost ispred drugog Hamiltona i timskog kolege Russella.


Tako Talijan ima 219 bodova, Hamilton 169 dok Russell devet manje od svog sunarodnjaka iz Ferrarija. Norris je pobjedom smanjio svoj zaostatak u ukupnom poretku za četvrtim Leclercom (138) na samo deset bodova.


U prvenstvu konstruktora vodeći je Mercedes (379) kojeg slijede Ferrari i McLaren. Četvrti je Red Bull dok među prvih pet od danas ulazi sestrinska momčad Red Bulla, Racing Bulls.


Slijedi ljetna stanka u prvenstvu Formule 1, a iduća se utraka vozi u Nizozemskoj na stazi Zandvoort koja je na rasporedu od 21. do 23. kolovoza.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!