Hrvatski plivač Nikola Miljenić nije se uspio plasirati u finale discipline 100 m mješovito na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Lublinu.
03.12.2025.
21:22
Autor: I.L./HRT/Hina
Hrvatski plivač Nikola Miljenić nije se uspio plasirati u finale discipline 100 m mješovito na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Lublinu.
Miljenić je u polufinalu plivao 52.47 sekundi i to mu je bilo dovoljno za 11. mjesto. Inače, državni rekord u ovoj disciplini još drži Duje Draganja (51.20).
U jutrošnjim kvalifikacijama Miljenić je isplivao vrijeme od 53.13 sekundi zauzevši posljednje, 16. mjesto koje vodi u polufinale.
Najbolje vrijeme polufinala ostvario je Švicarac Noa Ponti (51.24).
U utorak je hrvatska štafeta 4 X 50 m slobodno, u sastavu Jere Hribar, Nikola Miljenić, Božo Puhalović, Luka Cvetko, uzela brončanu medalju, prvu seniorsku europsku medalju nakon devet godina, a nakon 16 godina i medalju u štafeti. Također, novi hrvatski rekord u malom bazenu na 50m slobodno (20.70) više nije u isključivom vlasništvu našeg velikana Duje Draganje jer ga je u prvoj izmjeni izjednačio Jere Hribar.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora