Sjajan nastup hrvatskih skijaša u kvalifikacijama za veleslalom na Svjetskom prvenstvu u Saalbachu.
13.02.2025.
14:43
Autor: I.L./HRT
Sjajan nastup hrvatskih skijaša u kvalifikacijama za veleslalom na Svjetskom prvenstvu u Saalbachu.
Iako nakon prve vožnje nije izgledalo obećavajuće, Tvrtko Ljutić i William Petanjko odlično su odradili drugu vožnju i osigurali nastup u glavnoj utrci.
Ljutić je nakon prve vožnje bio na 25. mjestu, no u drugoj je ostvario drugo najbolje vrijeme i skočio na osmo mjesto. Petanjko je bio na 39. mjestu, ali odličnim drugim nastupom, u kojem je imao 11. vrijeme, uspio se probiti na 25. poziciju, posljednju koja vodi u finale u konkurenciji 130 skijaša.
Nažalost, Roko Begović unatoč dobroj drugoj vožnji nije uspio izboriti prolazak, na kraju je bio 28.
Najveća hrvatska uzdanica na veleslalomu skijaša, koji je na rasporedu u petak, bit će Filip Zubčić, član elitne sedmorice u ovoj disciplini i jedan od kandidata za mjesto na pobjedničkom postolju. Start prve vožnje je predviđen za 9.45 sati, a druge u 13.15, uz prijenos na našem Drugom programu.
Dodajmo kako je danas bio veliki dan za obitelj Ljutić. Zrinka i Dora su nastupile u veleslalomskoj utrci u Saalbachu, dok je Hrvoje Ljutić zauzeo deveto mjesto u slalomu na Europskom olimpijskom festivalu mladih u Gruziji.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora