Kolega: Uspio sam se opet kvalificirati za finale i to je najvažnije

08.03.2026.

15:18

Autor: I.L./HRT

Samuel Kolega
Samuel Kolega
Foto: HTV / HRT

U proljetnim uvjetima i na odlično pripremljenoj stazi Podkoren 3 u Kranjskoj Gori održana je pretposljednja slalomska utrka FIS Svjetskog kupa ove sezone. 

Najbolji rezultat od četiri hrvatska predstavnika ostvario je Samuel Kolega, koji je utrku završio na 18. mjestu i time osigurao nastup u završnici sezone u slalomu.


- Završila je dosta napeta utrka ovdje u Kranjskoj Gori. Što se mog skijanja tiče, nije bilo idealno, ali nije bilo ni loše. Na kraju sam završio 18., a to je bilo unutar sekunde zaostatka, što pokazuje koliko su razlike male. Najvažnije je da sam opet izborio finale, što nam je bio cilj. I prva i druga vožnja bile su solidne, iako startna pozicija, posebno u drugoj vožnji, nije bila idealna. Na kraju smo odradili posao i to je najvažnije, rekao je Kolega.

Samuel Kolega nakon 18. mjesta u Kranjskoj Gori

Nakon 21. mjesta u jučerašnjem veleslalomu, Filip Zubčić utrku je završio na 25. mjestu.


- Ni danas ne mogu biti zadovoljan rezultatom. Imao sam dobru priliku u drugoj vožnji i dobru stazu, ali to nisam iskoristio. Neke dijelove sam odskijao dobro, ali na strmini sam trebao skijati ravnije i brže jer sam tamo dosta izgubio. Nažalost, ove godine neću izboriti završnicu u slalomu i ostaje mi još veleslalom na finalu, rekao je Zubčić.

Filip Zubčić nakon vikenda u Kranjskoj Gori

Istok Rodeš i Tvrtko Ljutić nisu izborili drugu vožnju pa su u Kranjskoj Gori odradili posljednju slalomsku utrku sezone u Svjetskom kupu.


Finale Svjetskog kupa održat će se u Norveškoj, gdje će u svakoj disciplini nastupiti 25 najbolje rangiranih skijaša sezone. Uz Kolegu u slalomu, očekuje nas nastup Zubčića u veleslalomu. 

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!