HVS podržao Josipa Varvodića i program "Zajedno za razvoj hrvatskog sporta"

15.07.2026.

12:32

Autor: I.Ž.K./HRT/HVS

Josip Varvodić
Josip Varvodić
Foto: Tom Dubravec / PIXSELL

Hrvatski vaterpolski savez jednoglasno i odlučno odlučio je podržati program "Zajedno za razvoj hrvatskog sporta" i kandidaturu Josipa Varvodića za predsjednika Hrvatskog olimpijskog odbora, objavio je HVS

Objavu HVS-a prenosimo u cijelosti.

Hrvatski vaterpolo jedan je od sportova koji su u najvećoj mjeri oblikovali ugled Hrvatske u međunarodnom sportu. Od osamostaljenja do danas, naši su vaterpolisti na najvećim natjecanjima potvrđivali da Hrvatska, iako mala zemlja, može biti sportska velesila kada postoji znanje, sustav, rad i kontinuitet.

Upravo zato smatramo važnim da Hrvatski olimpijski odbor u razdoblju koje dolazi vodi osoba koja razumije što stoji iza vrhunskog rezultata. Medalje su rezultat dugogodišnjeg rada klubova, trenera, sportaša, stručnih stožera, saveza i svih onih koji svakodnevno održavaju sustav, često daleko od očiju javnosti.

Program "Zajedno za razvoj hrvatskog sporta" podržavamo jer prepoznaje potrebu za HOO-om koji će bolje razumjeti stvarni život sporta. Za vaterpolo to znači razumijevanje važnosti klupske baze, rada s mladima, stručnog kadra, uvjeta za trening, međunarodnog kalendara, priprema reprezentacija i potrebe da se sportovima s dokazanim rezultatima omogući stabilan razvojni okvir.

Baš zbog toga podršku dajemo Josipu Varvodiću. Njegovo veliko iskustvo u sustavu vodenih sportova te njegov rad u europskim i svjetskim sportskim institucijama svrstavaju ga kao jednog od najistaknutijih hrvatskih sportskih djelatnika. Smatramo da je za hrvatski sport važno imati predsjednika HOO-a koji razumije međunarodni sportski prostor, zna kako se u njemu zastupaju interesi pojedinih sportova i može doprinijeti snažnijem položaju Hrvatske u sportskim organizacijama izvan nacionalnih okvira. Hrvatski vaterpolo dobro zna koliko je međunarodna prisutnost važna.

Vjerujemo da Hrvatski olimpijski odbor mora biti partner sportovima koji stvaraju rezultate, ali i onima koji grade buduće generacije. HOO mora razumjeti različite potrebe sportova, od velikih međunarodnih natjecanja do svakodnevnih uvjeta u kojima se stvaraju novi sportaši. Hrvatski sport treba vodstvo koje će znati povezati te razine i izgraditi odnos povjerenja sa savezima.

Hrvatski vaterpolski savez ovim putem potvrđuje podršku Programu "Zajedno za razvoj hrvatskog sporta" i kandidaturi Josipa Varvodića za predsjednika Hrvatskog olimpijskog odbora. 

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!