Prve finalistice Svjetskog prvenstva u vaterpolu, koje se održava u Singapuru, su reprezentativke Grčke koje su u polufinalu svladale Sjedinjene Američke Države 14-10 (2-2, 4-3, 3-3, 5-2).
21.07.2025.
15:27
Autor: K.L./Hina
Prve finalistice Svjetskog prvenstva u vaterpolu, koje se održava u Singapuru, su reprezentativke Grčke koje su u polufinalu svladale Sjedinjene Američke Države 14-10 (2-2, 4-3, 3-3, 5-2).
Time su Grkinje iz turnira izbacile braniteljice naslova i u finalu će igrati protiv pobjednika drugog polufinala u kojem se sastaju Mađarska i Španjolska. Ta utakmica počinje u 15.35 sati.
Dvoboj Grkinja i Amerikanki je bio izjednačen do rezultata 11-9 za Grčku, na početku posljednje četvrtine. Tada je tri pogotka u nizu postigla Eleftheria Plevritou i time osigurala svojoj ekipi pobjedu. Plevritou je postigla pet pogodaka u polufinalnom susretu.
Kod Amerikanki su po dva gola dale Ausmus, Neushul, Roemer i Lineback.
Grčka - SAD 14-10
Mađarska - Španjolska (15.35 sati)
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora