Brončana medalja stigla u Hrvatsku, Hribar otputovao u SAD

08.12.2025.

15:51

Autor: I.L./HRT

Ministar Glavina primio plivačku reprezentaciju
Ministar Glavina primio plivačku reprezentaciju
Foto: MINTS / -

Ministar turizma i sporta Tonči Glavina primio je hrvatsku plivačku reprezentaciju nakon povratka s Europskog prvenstva u 25-metarskim bazenima u poljskom Lublinu, na kojem je Hrvatska osvojila tri medalje.

Najuspješniji pojedinac bio je Jere Hribar, pobjednik na 50 m slobodno i viceprvak Europe na 100 m slobodno, koji je zbog studentskih obveza već otputovao u SAD. Broncu je osvojila i štafeta 4×50 m slobodno u sastavu: Hribar, Nikola Miljenić, Božo Puhalović i Luka Cvetko.

- Iskrene čestitke cijeloj reprezentaciji na iznimnim rezultatima, a ponajviše osvajačima medalja. Hrvatsko plivanje dugo je čekalo ovakav uspjeh i ovo su sjajni pokazatelji vraćanja Hrvatske na veliku scenu, rekao je ministar Glavina, zahvalivši i stručnom stožeru.


Istaknuo je kako su medalje rezultat predanog rada sportaša i njihovih trenera, uz snažnu potporu države: - U idućoj godini osigurali smo više od 180 milijuna eura za sustav sporta i vjerujem da ćemo ovakvih rezultata imati sve više.


Delegaciju je predvodio predsjednik Hrvatskog plivačkog saveza Josip Varvodić, a uz medaljaše su bili i reprezentativci Jana Pavalić, Filip Mujan, Luka Kmetić, Marin Mogić i Niko Janković te treneri Lovrenco Franičević, Jakša Arambašić i Nenad Miloš, uz fizioterapeuta Franka Vincentija Žanetića.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!