Bogatić i Zemunić ispale na startu

05.02.2026.

22:04

Autor: I.L./HRT/Hina

Stephan Leroy Buchanan - Hassan Yazdani
Stephan Leroy Buchanan - Hassan Yazdani
Foto: Igor Kralj / PIXSELL

U četvrtak je na rasporedu bio drugi dan Grand Prix hrvačkog turnira Zagreb Open, u kojem su gledatelji uživali u preostale četiri kategorije slobodnog stila za muškarce, a startalo je i žensko hrvanje.

Hrvačice su nastupale u težinskim kategorijama do 50 i 55 kilograma, a hrvači do 79, 92, 97 i 125 kilograma.


Od hrvatskih hrvačica nastupile su Laura Bogatić i Ena Zemunić i to u težinskoj kategoriji do 50 kilograma. Obje hrvatske predstavnice upisale su poraze u svom premijernom nastupu na Grand Prixu Zagreb Open. U obzir treba uzeti da su obje još juniorke te da je nastup na ovakvom turniru prije svega veliko iskustvo za njihovu budućnost i daljnji razvoj.


Poljakinja Natalia Edyta Walczak je s 12-0 pobijedila Bogatić, dok je brazilska predstavnica Kamila Barbosa Vito da Silva s 4-1 bila bolja od Zemunić.


Na strunjaču je u četvrtak izašao Hasan Yazdanicharati, ponajbolji hrvač ovogodišnjeg izdanja turnira u Zagrebu te osvajač zlatne medalje s Olimpijskih igara u Rio de Janeiru te srebrnih medalja u Tokiju i Parizu.


U kategoriji do 97 kilograma dogodilo se iznenađenje te Yazdanicharati na kraju nije slavio već ga je u finalu s 13-3 svladao Amerikanac Stephen Buchanan.


Program se u petak nastavlja borbama grčko-rimskim stilom. Hrvatsku reprezentaciju grčko-rimskim načinom predstavljat će Dominik Etlinger (-67 kg), dok će Iris Maria Šlatka (-59 kg), Lana Nogić (-62 kg ) i Marijana Šumski (-65 kg) nastupati u ženskoj konkurenciji.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!