Bagnaia najbrži u kvalifikacijama, Martinu pobjeda u sprintu, pad Marqueza

09.05.2026.

17:48

Autor: I.B./HRT

Francesco Bagnaia
Francesco Bagnaia
Foto: Stephane Mahe / REUTERS

Talijan Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo) bio je najbrži u kvalifikacijama za VN Francuske u Le Mansu, a pobjedu na sprint utrci odnio je Španjolac Jorge Martin (Aprilia Racing).

Bagnaia je sprint završio kao drugi, dok je njegov timski kolega i aktualni svjetski prvak Marc Marquez kvalificirao se kao drugi, a u sprintu je doživio težak pad u posljednjem krugu i nije završio utrku.


Nakon liječničkih pretraga ustanovljeno je da je Marquez pri padu zadobio prijelom u desnoj nozi zbog kojeg neće biti spreman za sutrašnju utrku i sljedeću u Barceloni.

Vodeći u prvenstvu, Talijan Marco Bezzecchi (Aprilia Racing) bio je treći u kvalifikacijama i sprint utrci te je njegov timski kolega smanjio svoj zaostatak.


Prvih pet pozicija u sprintu zaokružili su Pedro Acosta iz KTM-a koji je bio četvrti, dok je domaći favorit Fabio Quartararo iz Yamahe bio peti.


Vodeći u prvenstvu je Bezzecchi sa 108 bodova, slijedi ga Martin sa šest manje, dok je Acosta treći sa 72 boda.


Glavna utrka je na rasporedu u nedjelju s početkom u 14 sati.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!