Hrvatski borac Ante Delija će već 1. studenoga opet ući u UFC-ov kavez, ovaj put u SAD-u.
19.09.2025.
18:52
Autor: A.M./HRT
Hrvatski borac Ante Delija će već 1. studenoga opet ući u UFC-ov kavez, ovaj put u SAD-u.
Tridesetpetogodišnji hrvatski teškaš je u debiju oduševio nokautiravši Marcina Tyburu za nešto više od dvije minute, pa vrlo brzo ima priliku za novo dokazivanje.
U studenome će se boriti protiv Walda Cortesa-Acoste (33) iz Dominikanske Republike, i to u UFC Apex kompleksu u Nevadi, gdje će to biti glavna borba večeri.
Acosta je šesti izazivač teške kategorije, u UFC-u ima sedam pobjeda i dva poraza, a ukupno je u karijeri ostvario 14 pobjeda i dva poraza. Šest puta je slavio nokautom. Visok je 193 centimetra, težak je oko 120 kilograma i ima raspon ruku od 198 centimetara.
Delija je 10. izazivač, a nova pobjeda donijela bi mu značajan napredak na popisu izazivača aktualnog prvaka Toma Aspinalla.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora