10:30 / 28.07.2021.

Autor: K.L./Hina

Talijanski veslač ostao bez medalje zbog korone

Talijanska posada

Talijanski veslač Bruno Rosetti ostao je bez olimpijske medalje nakon što je bio pozitivan na koronavirus sat vremena prije finala utrke četveraca.

#Tokyo2020

#Tokyo2020

Rosetti je prilikom današnjeg testiranja bio pozitivan nakon čega je završio u samoizolaciji.

Preostala tri člana talijanske posade bila su negativna pa su mogla nastupiti u finalu. Rosettijvo mjesto zauzeo je Marco di Costanzo, a Talijani su doveslali do trećeg mjesta i bronce.

Premda je nastupio u kvalifikacijskim utrkama, Rosetti nema pravo na olimpijsku medalju, potvrdio je World Rowing.

Australski četverac je osvojio zlato s novim olimpijskim rekordom 5:42,76, dok su Rumunji osvojili srebro.