Grci preko Mađara do finala olimpijskog turnira

06.08.2021.

09:52

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Slavlje grčkih vaterpolista

Slavlje grčkih vaterpolista

Foto: Gonzalo Fuentes / REUTERS

Grčka muška vaterpolska reprezentacija plasirala se u finale olimpijskog turnira u Tokiju. Grci su u polufinalu svladali aktualne europske prvake Mađare sa 9-6 (2-1, 1-1, 2-2, 4-2).

#Tokyo2020

#Tokyo2020

Foto: Tokyo 2020 / HRT

Grčka je do šeste pobjede u sedmom nastupu u Tokiju stigla na svoj standardni način, sjajnom igrom u obrani, dok je u napadu vrhunski raspoložen bio Stylianos Argyropoulos sa četiri pogotka. U sastavu Mađarske jedini dvostruki strijelac bio je 'hrvatski krvnik' Krisztian Manhercz.

Bio je ovo drugi međusobni dvoboj Grka i Mađara u Tokiju i druga pobjeda Grka koji su u 1. kolu natjecanja po skupinama slavili 10-9.

Pobjedom protiv Mađarske Grčka je ostvarila najveći uspjeh u svojoj povijesti osiguravši prvu olimpijsku vaterpolsku medalju. Dosad joj je najveći uspjeh bilo četvrto mjesto iz Atene 2004.

Mađarska je s devet zlata najuspješnija vaterpolska nacija na olimpijskim igrama, no posljednji naslov osvojila je u Pekingu 2008., a to joj je bila i posljednja medalja dosad.

Grčka će u finalu u nedjelju od 9.30 igrati protiv pobjednika drugog polufinala u kojemu se sastaju Srbija i Španjolska, dok će Mađarska igrati za broncu protiv poraženog iz tog dvoboja također u nedjelju, od 6.40 sati.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!