Maroko u subotu igra protiv Hrvatske za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru nakon što je izgubio 2:0 od Francuske u polufinalu. Marokanci su se nakon poraza žalili FIFA-i na meksičkog suca Cesara Ramosa.
16.12.2022.
08:33
Autor: T.D./HRT
Maroko u subotu igra protiv Hrvatske za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru nakon što je izgubio 2:0 od Francuske u polufinalu. Marokanci su se nakon poraza žalili FIFA-i na meksičkog suca Cesara Ramosa.
Istaknuli su spornu situaciju iz 27. minute pri rezultatu 1:0 za Francusku, kada je Theo Hernandez u kaznenom prostoru srušio Sofiana Boufala. Marokanci su tražili kazneni udarac, a Ramos je dao žuti karton njihovu igraču zbog prekršaja u napadu.
- Kraljevski nogometni savez Maroka strogo prosvjeduje protiv suđenja Cesara Artura Ramosa Palazuelosa na utakmici marokanske reprezentacije protiv Francuske. Mi nećemo oklijevati braniti prava naše momčadi i pozivati na pravednost u poduzimanju potrebnih mjera u vezi s nepravednim suđenjem nad marokanskom reprezentacijom, stoji u priopćenju.
FIFA je izabrala suca utakmice za treće mjesto, a riječ je o Abdulrahmanu Al Jassimu iz Katara koji je posljednju utakmicu sudio u prvom kolu. Dijelio je pravdu na utakmici između SAD-a i Walesa koja je završila 1:1. Bio je i u ulozi četvrtog suca u dvoboju Portugala i Urugvaja.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora