Nogometaši Portugala svladali su Mađarsku s 3-0 u dvoboju 1. kola skupine F EURA u Budimpešti.
15.06.2021.
21:41
Autor: I.L./HRT/Hina
Nogometaši Portugala svladali su Mađarsku s 3-0 u dvoboju 1. kola skupine F EURA u Budimpešti.
Pogotke su za Portugalce postigli Raphael Guerreiro (84) i Cristiano Ronaldo (87-pen, 90+2). Ronaldu je to rekordni jedanaesti pogodak na europskim prvenstvima čime je postao najbolji strijelac kontinentalnih smotri u povijesti pretekavši Michela Platinija koji se zaustavio na devet golova.
- Važno je bilo pobijediti. Bila je to teška utakmica protiv protivnika koji se jako dobro branio, ali postigli smo tri gola i vrlo sam zahvalan momčadi što mi je pomogla da postignem dva gola i oborim rekord. Taj rekord je dobar, ali za mene bi najbolji rekord bio dva puta zaredom osvojiti Euro. Bilo je bitno započeti turnir na ovaj način. Sada moramo samo nastaviti, razmišljati o sljedećem meču i pobijediti, rekao je Ronaldo.
Iako to rezultat ne sugerira, branitelji naslova teškom su mukom i tek u samoj završnici došli do pobjede protiv žilavih Mađara, nošenih punim tribinama stadiona Puskas Arene.
- Žao mi je što nismo uspjeli ostati neporaženi. Gorko sam razočaran ali idemo dalje. U subotu je još jedan meč, a mi ćemo dati sve od sebe. Dobro smo se branili i cijeli je tim to dobro radio, rekao je branič Mađarske Attila Szalai.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora