21:06 / 12.06.2021.

Autor: I.Ž.K./HRT

Lukaku zapečatio pobjedu Belgije u St. Peterburgu

Romelu Lukaku slavi

U susretu B skupine Europskog nogometnog prvenstva Belgija je u St. Peterburgu svladala Rusiju 3:0.

Brončani s posljednjeg svjetskog nogometnog prvenstva, Belgijci otvorili su Europsko prvenstvo uvjerljivom 3:0 pobjedom protiv Rusije. Belgija je rutinski stigla do pobjede protiv "Zbornaje". Dva gola postigao je Romelu Lukaku (10, 88), a jedan Thomas Meunier (34).

Jedan od favorita turnira imao je još nekoliko prilika, no rezultat se više nije mijenjao.

Belgijci su u vrlo dominantnom stilu, i bez svog najboljeg igrača, ozlijeđenoga De Bruynea, u St. Peterburgu pobijedili Rusiju 3:0 i potvrdili da s pravom konkuriraju kao jedni od najvećih favorita za naslov. S dva pogotka nezaustavljivog Lukakua i jednim Meuniera Belgija je lakoćom došla do pobjede, a domaćinu Rusiji nisu dopustili nijednu šansu na utakmici.

Romelu Lukaku doveo je Belgiju u vodstvo u 10. minuti, a napadač Intera je iskoristio dodavanje Mertensa i propuštanje lopte ruskog braniča Semenova, te lako zabio. Lukaku je prilikom proslave gola uputio riječi podrške svom suigraču iz Intera Eriksenu.

U 20. i 22. minuti Vertonghen i Thorgen Hazard propuštaju šanse, da bi u 34. minuti Hazard pokrenuo akciju u kojoj lopta, uz puno sreće, i kratkog odbijanja vratara Šunjina dolazi do Meuniera, a belgijski branič pogađa iz blizine bliži kut.

Crveni vragovi su u drugom dijelu "zatvorili" utakmicu, a Rusija je jalovo napadala bez imalo opasnosti za vratara Curtoisa, tako de je drugo poluvrijeme proteklo u vrlo sporom ritmu bez udarca na gol.

Tako je bilo sve do 88. minute kada je Meunier proigrao Lukakua, koji se nezaustavljivo prema ruskim vratima i zabio preciznim udarcem za 3:0.

U prvom susretu ove skupine Finska je šokirala Dansku s 1:0.

U 2. kolu u ovoj skupini 16. lipnja sastaju se Finska i Rusija u St. Peterburgu, a dan kasnije u Kopenhagenu će igrati Danska i Belgija.

Posljednje kolo u skupini donosi oglede Rusije i Danske u Kopenhagenu te Belgije i Finske u St. Peterburgu, a oba susreta su 21. lipnja.

BELGIJA - RUSIJA 3:0

Strijelci: 1-0 Lukaku (10), 2-0 Meunier (34), 3-0 Lukaku (88)

Pred 27.000 gledatelja na stadionu Gazprom Arena sudio je Lahoz iz Španjolske.

BELGIJA: Courtois - Alderweireld, Vertonghen (Vermaelen 76), Boyata - Castagne (Meunier 27), Dendoncker, Tielemans, T. Hazard - Mertens (E. Hazard 72), Lukaku, Ferreira-Carrasco (Praet 77)

RUSIJA: Šunjin - Mario Fernandes, Džikija, Semenov - Žirkov (Karavajev 43), Zobnin (Maksim 63), Ozdojev, Barinov (Divejev 46) - Kuzjajev (Čerišev 30, Al. Mirančuk 63), Golovin, Džjuba

REZULTATI SKUPINE B:

Danska - Finska  0-1 (Pohjanpalo 60)
Belgija - Rusija 3-0 (Lukaku 10, 88, Meunier 34)

LJESTVICA:
1. Belgija 1  1  0  0  3-0  3
2. Finska  1  1  0  0  1-0  3
3. Danska  1  0  0  1  0-1  0
4. Rusija  1  0  0  1  0-3  0

KRAJ UTAKMICE! BELGIJA JE SVLADALA RUSIJU 3:0!

88' - dominacija Belgije kulminirala je još jednim pogotkom Romelua Lukakua

77' - još dvije promjene u belgijskim redovima, Praet i Vermaelen umjesto Carrasca i Vertonghena

72' - mijenja sada i belgijski izbornik Roberto Martinez koji je odlučio na teren poslati Edena Hazarda, izlazi Dries Mertens

66' - dominacija Belgije i u drugom poluvremenu, no bez novih golova

63' - još dvije zamjene kod Rusije, izlaze Čerišev i Zobnin, na teren će Mirančuk i Muhin

46' - počelo je drugo poluvrijeme dvoboja Belgije i Rusije u St. Peterburgu. Na terenu je novi igrač u ruskim redovima, Igor Divejev, a u svlačionici je ostao Dmitri Barinov

45+4' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45' - pokušaj Tielemansa blokira Ozdoev, igrat će se četiri minute sučevog dodatka

43' - opet mijenja ruski izbornik Čerčesov, igru napušta Žirkov, ulazi Karavaev

34' GOOL! 2:0 za Belgiju! Strijelac Meunier koji je zabio sedam minuta nakon što je ušao u igru!

30' - promjena i kod Rusije, izlazi Kuzjajev, na teren će Čerišev

27' - prva promjena na utakmici, nakon sudara Castagnea i Kuzjajeva, umjesto belgijskog braniča Castagnea u igru će Thomas Meunier

14' - dosad najbolja prilika za Rusiju, Golovin pronalazi Marija Fernandesa, no na mjestu je belgijski vratar Courtois

10' - prednost za Belgiju! Nakon sjajne asistencije Mertensa za vodstvo Belgije zabio je Romelu Lukaku! To je njegov 61. gol za Belgiju.

Slavlje belgijskih nogometaša nakon gola Lukakua

1' - počela je utakmica u St. Peterburgu

Početni sastavi:

BELGIJA: Courtois, Alderweireld, Boyata, Vertonghen, Castagne, Dendocker, Tielmans, T.Hazard, Mertens, Carrasco, Lukaku