Autor: M.M./Hina

WTA Charleston: Martić u četvrtfinalu

Petra Martić

Martić će u četvrtfinalu igrati protiv Švicarke Belinde Benčić, 21. igračicu svijeta.
Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Charlestonu. U susretu 3. kola nadigrala je Amerikanku Jessicu Pegulu s 2:6, 6:3, 6:2 za dva sata i 10 minuta igre.

Martić (WTA 53.) je preokrenula dvoboj protiv 81. igračice svijeta Pegule, koja je dobila prvi set oduzevši triput servis Petri. Dućanka je u preostala dva seta jako popravila igru, drugi set je dobila s tri "breaka" servisa Amerikanke, a u trećem setu je nakon vodstva 2:0 dopustila Peguli da izjednači, da bi potom u furioznoj završnici dobila zadnja četiri gema u meču.

Martić će u četvrtfinalu igrati protiv Švicarke Belinde Benčić, 21. igračicu svijeta.

Rezultati susreta osmine finala WTA turnira u Charlestonu:

Mónica Puig (PUER) - Aryna Sabalenka (BLR/3) 6:2, 7:5 Belinda Bencic (ŠVI/9) - Taylor Townsend (USA) 6:2, 7:5 PETRA MARTIĆ (CRO/16) - Jessica Pegula (USA) 2:6, 6:3, 6:2 Maria Sakkari (NJEM/15)- Kiki Bertens (NIZ/2) 7:6 (10/8), 6:3