Autor: HRT/Hina

Veliki preokret Murrayja protiv Basilašvilija

Andy Murray

Andy Murray

Andy Murray, 34-godišnji britanski tenisač, upisao je pobjedu u drugom kolu ATP turnira u Sydneyju protiv drugog nositelja, Gruzijca Nikoloza Basilašvilija.

Nakon neizvjesnog dvoboja kojeg je sam Murray opisao kao nevjerojatna borba prvi igrač svijeta prije šest godina je slavio 6-7(4), 7-6(3), 6-3. Mogao je Murray i lakše doći do pobjede jer je u prvom setu vodio 5-2, ali je izgubio taj set u tie-breaku. Potom je u drugom kod 5-4 servirao za izjednačenje, ali mu je i tada zadrhtala ruka.

No, dobio je drugi set u tie-breaku i potom potpuno okrenuo meč protiv Gruzijca.

Spomenimo kako je prvi nositelj ATP Adelaide 2, Francuz Gael Monfils, predao meč Brazilcu Monteiru na startu trećeg seta.