08:35 / 03.08.2018.

Autor: K.L./HRT

Vekić nakon velike borbe u četvrtfinale Washingtona

Donna Vekić (Screenshot HRT)

Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Washingtonu.
Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Washingtonu nakon što je u osmini finala nadigrala mađarsku predstavnicu Fanny Stollar 6:2, 3:6, 7:6 (13). Dvoboj je trajao čak dva sata i 23 minute, a 22-godišnja Osječanka je u odlučujućem tie-breaku trećeg seta spasila i tri meč lopte.

Prvi set suvereno je dobila naša tenisačica koja je dva puta oduzela servis protivnici, a na svojem servisu nije dopustila nijednu break priliku. Stollar uzvraća u drugom setu, napravila je break u četvrtom gemu i tu prednost više nije ispustila.

U iznimno izjednačenom trećem, odlučujućem setu, tenisačice su po dva puta ostajale bez početnog udarca, a u dugom tie-breaku (15-13) bolja je bila hrvatska predstavnica.
Vekić, koja je postavljena za 7. nositeljicu u Washingtonu, u četvrtfinalu igrat će protiv Magde Linette. Poljakinja je u osmini finala iznenadila treću nositeljicu Japanku Naomi Osaku 6:2 3:6 6:3.