Autor: I.L.K./Hina

Svitoljina nadigrala prvu tenisačicu svijeta i obranila naslov u Rimu

-

-

Ukrajinka Eljina Svitoljina obranila je naslov pobjednice na teniskom WTA turniru u Rimu.
Ukrajinka Eljina Svitoljina obranila je naslov pobjednice na teniskom WTA turniru u Rimu. U finalu je svladala prvu tenisačicu svijeta Rumunjku Simonu Halep 6:0, 6:4 nakon samo sat i devet minuta igre.

U reprizi prošlogodišnjeg finala prvi set je Ukrajinka dobila lako, nakon svega 20 minuta igre. Triput je uzela rumunjskoj tenisačici servis i izgubila je samo tri poena. Halep je pak napravila 11 neprisiljenih pogrešaka u prvom setu, a meč je završila s 21 neprisiljenom pogreškom.

U drugom setu je Halep ipak pružila malo jači otpor, ali to nije bilo dovoljno.

Ovo je 12 naslov u karijeri za Svitoljinu, četvrtu na WTA ljestvici.

Bio je to šesti međusobni ogled između Svitoljine i Halep te četvrta pobjeda ukrajinske tenisačice.